Меню
  • Увага

РекторЛеонід Юрійович Науменко

Доктор медичних наук,
професор.

Заслужений лікар України,
лауреат Державної премії України,
Член правління Асоціації травматологів-ортопедів України,
віце-президент Асоціації хірургів кисті України,
член правління асоціації травматологів ортопедів України,
депутат Жовтневої районної в місті Дніпропетровськ ради 4-х скликань,
голова ДЕК з атестації лікарів-інтернів за фахом «Травматологія та ортопедія». 

  

 

Народився 20 листопада 1950 р. в місті Охтирка Сумської області. Після закінчення Охтирської середньої школи був зарахований до Охтирського медичного училища, яке закінчив з відзнакою в 1970 р. Працював фельдшером швидкої медичної допомоги Охтирської центральної районної лікарні. З 1970 р. по 1972 р. проходив службу в Збройних Силах СРСР.

У 1972 р. вступив до Дніпропетровського медичного інституту, який закінчив з відзнакою у 1978 р. і був зарахований до клінічної ординатури по кафедрі травматології, ортопедії і ВПХ Дніпропетровського медичного інституту.

З 1978 року вся подальша науково-педагогічна, лікувальна і громадська діяльність Леоніда Юрійовича пов'язана з нашою академією, де він працював на посадах асистента, доцента, старшого наукового співробітника, професора кафедри травматології, ортопедії і ВПХ; секретаря комітету комсомолу, голови профспілкового комітету співробітників, декана І-го медичного факультету, проректора з науково-педагогічної роботи.

Коло наукових і практичних інтересів Леоніда Юрійовича охоплює численні напрямки травматології ортопедії, але головною стежкою професійної діяльності він обрав продовження справи свого вчителя Юрія Юлійовича Колонтая - хірургію кисті.

Тема його кандидатської дисертації (1986 р.) була присвячена одній з актуальних проблем травматології і ортопедії і особливо Дніпропетровського регіону - раціональним методам лікування переломів трубчастих кісток кисті.

Докторська дисертація Л.Ю. Науменка присвячена проблемі лікування наслідків пошкоджень кисті «Реконструктивно-відновне лікування травматичних дефектів кисті», яку він успішно захистив у 1997 р.

Л.Ю. Науменко запропонував різноманітні методики технології реконструктивно-відновних втручань на кисті. Новаторським науковим напрямком стало вивчення біомеханічних характеристик кисті та обґрунтування методами механіки фіксуючих конструкцій, імплантатів і ендопротезів суглобів кисті. Л.Ю. Науменко - автор 368 наукових праць, у тому числі 7 монографій, 15 навчальних посібників, 16 навчально-методичних праць, 4 інформаційних листів, 42 авторських свідоцтв і патентів на винаходи. Під його керівництвом виконані і захищені 1 докторська і 5 кандидатських дисертацій, виконується 2 докторських і 5 кандидатських дисертацій.

Леонід Юрійович - висококваліфікований ортопед-травматолог, володіє широким арсеналом консервативних і оперативних методів лікування хворих з захворюваннями і пошкодженнями-опорно рухового апарата. Він особисто виконав понад 3000 операцій високого рівня складності. За значний внесок у розвиток хірургії кисті в Україні Леонід Юрійович у 1991 р. удостоєний Державної премії УРСР, а в 2002 р. - почесного звання «Заслужений лікар України».

Протягом всього професійного життя професор Л.Ю. Науменко творчо поєднує науково-лікувальну роботу з громадською і адміністративною. В складні часи становлення державності в Україні він очолював тривалий час профспілковий комітет співробітників академії.

Визнанням організаторських здібностей і авторитету серед професорсько-викладацького складу академії було призначення Л.Ю.Науменка на посаду декана І-го медичного факультету.

Значний досвід викладацької та адміністративної роботи дозволив Л.Ю.Науменку сформувати колектив на кафедрі медико-соціальної експертизи, створити сучасне навчально-методичне забезпечення навчального процесу; запровадити нові форми підготовки фахівців.

На посаді проректора з науково-педагогічної роботи Леонід Юрійович приділяє велику увагу міжнародному співробітництву, збільшенню контингенту іноземних громадян на всіх формах навчання. В академії нині навчаються понад тисячу іноземців із 42 країн світу.

3а його участю запроваджена англомовна форма навчання, створено рекламно-інформаційне забезпечення, укладені угоди про співробітництво з університетами Китаю, Лівії, Ізраїлю, Іраку, Анголи, Казахстану, Придністровської Молдавської республіки та інших зарубіжних країн.

Науково-педагогічна і громадська діяльність професора Л.Ю.Науменка відзначена нагородами держави та громадських організацій: лауреат Державної премії України, заслужений лікар України, нагороджений почесною медаллю проф. Моссаковського; Почесною грамотою Верховної Ради України - «За заслуги перед українським народом»; грамотами Міністра охорони здоров'я України, Міністерства освіти і науки; обласної державної адміністрації і головного управління охорони здоров'я та управління охорони здоров'я м. Дніпропетровськ, Центрального та обласного комітетів профспілки медичних працівників: орденом «Трудова слава» Придністровської Молдавської республіки, Орденами Преподобного Агапіта Печерського та Рівноапостольського Князя Володимира. Л.Ю. Науменко об’єднав колектив висококваліфікованих науковців, педагогів, лікарів на всіх напрямах своєї діяльності. Молоді науковці постійно отримують підтримку і поради професора Л.Ю. Науменка. Леонід Юрійович відданий пам’яті своїх вчителів – відомих педагогів, вчених і лікарів, які відкрили йому шлях до професійного життя.